ČESKÝ TĚŠÍN / Minulý rok byl pro Český Těšín demografický příznivý. Podle údajů těšínské radnice ve městě ubylo jen šest občanů. Ve srovnání s předchozími obdobími je to úspěch. „V roce 2016 výsledkem byl mínus 159 občanů, před tím byly úbytky ještě významnější,“ uvedla tisková mluvčí města Dorota Havlíková.

Do Českého Těšína se loni přistěhovalo 576 lidí a vystěhovalo jen 561. Starosta města Vít Slováček je přesvědčen, že na atraktivitu Českého Těšína působí hlavní tři faktory: lokalizace, investice zejména do infrastruktury a fakt, že město je považováno za nejbezpečnější v rámci regionu.

V roce 2017 se narodilo 249 českotěšínských občánků (s trojicí dvojčat), největší počet dětí spatřil světlo světa v prosinci (33), nejmenší pak v dubnu (8); 283 těšíňáků vstoupilo do manželského svazku. Dále radnice evidovala 122 rozvodů a 270 úmrtí. V Českém Těšíně tak k 1. lednu 2018 žije 25 092 lidí (v tom 937 cizinců).

(MP)

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test