TŘINEC / Obrovské nervy čekají v úterý 30. ledna na fanoušky skoků do výšky. V třinecké WERK ARÉNĚ se již po 26. bude konat klání Beskydská laťka, která opět po dvouleté přestávce společně se závody v Hustopečích tvoří meeting Třinecké železárny a Moravia Steel HJ Grand Prix Agrotec 2018.

Boj bude určitě tvrdý, jelikož předevčírem během prvních závodů se odehrála bitva o zlato mezi Rusem Danilem Lysenko a Polákem Sylwestrem Bednarkem. Oba během první série překonali 231 cm a předběhli tak 10 skokanů. Další výšku – 233 cm – již Polak nezvládl a skončil na druhém místě. Vyhrál Lysenko s výsledkem 237 cm. Rekord Beskydské laťky je234 cm, takže šance na jeho zítřejší překonání jsou značné.

Mezi dámami o zlato bude v Třinci bojovat Levern Spencer ze Svaté Lucie, která v Hustopečích vyhrála s výsledkem 193 cm. K soupeřkám bude patřit Anna Simić z Chorvatska s individuálním rekordem 198 cm a finalistka poslední olympiády Alyxandria Treasure (194 cm) z Kanady. Je tedy jasné, že souboje budou tvrdé a vyrovnané. Rekord ve skoku žen patří Blance Vašič z Chorvatska, která v Třinci v roce 2010 překonala laťku ve výšce 201 cm. Skoky žen budou zahájny v 16 hodin, muži budou skákat v 17 hodin.

ikz

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test