HAVÍŘOV / Dnes město Havířov podepsalo smlouvu se státním podnikem SŽDC. Na jejím základě bude provedena komplexní renovace nádražních budov. A to pro nádražní halu znamená kompletní rekonstrukci.

Budova postavena v 60. letech 20. století v bruselském stylu tak bude sloužit nejen odbavení cestujících, ale také rekreačním a sportovním aktivitám. Město chce vnitřní prostor haly, který si pronajalo do SŽDC, použít jako společensko-sportovní centrum. „Hala by měla zahrnovat hřiště, squashové kurty, horolezeckou stěnu, kavárnu, kulturní prostor, klub, šatny, toalety, stejně jako sídlo městské policie,“ oznámila mluvčí města Jana Dybová. Jak vše bude přibližně vypadat ukazuje vizualizace, kterou zpřístupnilo město.

Projekt rekonstrukce, který vzniká v KOHL architekti, je vytvářen na základě originální dokumentace a zároveň odráží projekt města týkající se modernizace zóny v přední části nádraží, která bude zahájena už letos a bude stát kolem 150 mil. korun (zároveň by mělo vzniknout 180 parkovacích míst).

ikz

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test