ČESKÝ TĚŠÍN / Inventarizace, daňové přiznání, nové internetové stránky, už poslané projekty a také ty, které je třeba ještě sepsat. Na programu třetí v pořadí a první letošní schůze Hlavního výboru Polského kulturně-osvětového svazu bylo mnoho témat. Avšak dvě otázky spojené s událostmi, které organizuje Hlavní výbor, sebou přinesly delší a oživenou diskuzi.

„Samozřejmě nezakazuji dámám organizaci Dne žen, ale já Den žen pořádat nebudu,“ konstatovala předsedkyně PZKO Helena Legowicz ohledně akce „Květina pro dámy“, která se konala v rámci Dne žen.

Na toto setkání, které bylo formou poděkování za aktivní práci v PZKO, pořadatelé zvali zástupkyně Klubů žen místních skupin PZKO a jiných organizací nebo spolků působících v regionu. Jak ale přiznal Andrzej Suchanek, který v Hlavním výboru zasedal už v minulém období, setkání vlastně organizovaly ženy, a úkolem mužů byla obsluha dam. Proto bylo rozhodnuto, že letos se tato akce neuskuteční.

Relativně nový projekt Hlavního výboru, tedy Iniciativy PZKO, bude pokračovat. „Nechci se toho vzdát. Díky Iniciativám na povrch vyplývají aktivity, které by se jinak do povědomí lidi nedostaly,“ uvedla svůj názor předsedkyně PZKO.

Diskuze probíhala na téma konkrétního termínu Iniciativ („Neměl by kolidovat se soutěží „Takoví jsme“ Kongresu Poláků – Lucyna Škňouřil) a jejich formou („Omezila bych se jenom na iniciativy“ – Halina Szczotka). Termín galavečeru vyhlášení výsledků byl dohodnut na září.

(ikz)

Štítky: , , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test