TĚRLICKO / Příběh princezny, kterou unesla čarodějnice Baba Jaga, a která čeká na vysvobození, opět dorazil na scénu. Divadelní představení připravil žáci Polské základní školy Żwirki a Wigury v Těrlicku.

Premiéra se konala v prosinci v těrlickém Kulturním domě, představení se hrálo dvakrát.

– Toto představení jsme se rozhodli připravit u příležitosti pěti let, kdy naše škola nese jména polských letců Żwirki a Wigury. Babu Jagu jsme hráli i před dvaceti lety, a jsem si jistá, že v publiku bychom našli nejednoho herce, který tehdy v představení účinkoval – sdělila režisérka hry a autorka textů písniček Barbara Smugała.

Zjistili jsme, že první obnovené představení sledovali herci, kteří před 20 lety zahráli havrany, žáby, akrobaty a rytíře. Na druhé představení se přišli podívat ti, jež kdysi ztvárnili hlavní role.

Jak se dalo předpokládat, sál kulturního domu byl nabitý k prasknutí. Divákům se líbilo vše – hra herců, kostýmy, hudba. V hlavních rolích se předvedli: Agata Wdówka (Baba Jaga), Tina Kožusznik (Princezna), Anna Śmiga (Věštkyně) a Michał Smugala (Wielkołeb).

Kc/tnj

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test