Nevíte, kam vyrazit o víkendu? Máme pro Vás pár tipů:

1.Vzpomínková akce

Místní skupina PZKO ve Stonavě pořádá vzpomínkové setkání k poctě polským vojákům, kteří zemřeli během sedmidenní války v roce 1919. V pátek v 16 hodin účastníci setkání položí květiny a zapálí svíčky u hrobu vojáků na katolickém hřbitově v Stonavě.

2.Benefiční koncert „Miłość jak z bajki”

Divadlo Mickiewicze w Cieszyně zve na výjimečný koncert. Studenti místního gymnázia Kopernika připravili valentýnský benefiční koncert „Miłość jak z bajki”. Výtěžek z prodeje vstupenek podpoří těšínský Hospic sv. Lukáše. Koncertu se můžete zúčastnit v pátek v 11 aneb v 17 hodin.

3.Prezentace deníků Pawła Stalmacha

První letošní setkání v rámci cyklu „Cymelia i osobliwości Książnicy Cieszyńskiej” bude věnováno jednomu z nejcennějších rukopisů, jenž se nachází ve sbírce Książnicy. O deníku Pawła Stalmacha povypráví v pátek od 17 hodin během multimediální prezentaci  Wojciech Święs.

4.Karol Sabath kterého neznáme

Místní knihovna v Cieszyně zve v pátek na uvedení knihy „Karol F. Sabath. Portret listami pisany”. Kniha přibližuje život posledního šéfredaktora „Gwiazdki Cieszyńskiej”. Setkání v knihově povedou Wojciech Grajewski spolu s vnučkou Karola Sabatha, známou těšínskou básnířkou, Beatou Sabath.

5.Cestovátelská přednáška

V rámci cyklu cestovatelských přednášek v chatě Ostrý se tentokrát vydáme na Island. Přednáška se bude konat v pátek od 18 hodin, o cestě do krajiny ledu a ohně povypráví David Czempka a David Hotař.

6.Plesy PZKO

Plesová sezóna pokračuje. O nadcházejícím víkendu se bude konat hned několik plesů. V sobotu můžete se vydat třeba do Bocanovic, kde v penzionu „U Maryny“ proběhne tradiční karnevalový ples PZKO. K tanci zahraje DJ Mynek, hosté se můžou těšit na zajímavý program, tombolu a výbornou kuchyni. Na skvělou zábavu a domácí kuchyní lákají hosty taký pořadatele tradičního plesu PZKO v Havířově Bludovících, který se bude konat sobotu v místním Domě PZKO. V sobotu ples pořádají také Poláci v Neborech či Doubravě.

7. „Sněhová královna“

Pokud se v sobotu vydáte do polské Wisły, můžete zhlédnout výjimečné hudební představení „Królowa śniegu” v podání divadla WIT-WIT. Volný vstup, 17 hodin, Amfiteatr Stanisława Hadyny.

8. „Wstawajta no bracia…”

Ve Świetlicy Politycznej v Cieszyně bude možné v sobotu zhlédnout „jasełka” (představení s vánoční tematikou) s lidovými prvky, v podání děti s divadelního kroužku Bogusława Słupczyńského.

9.Koncert „Canticum Novum”

Polské umělecké sdružení „Ars Musica” zve na novoroční koncert pěveckého sboru „Canticum Novum”. Sboristé vystoupí v neděli v 9 hodin v evangelickém kostele v Českém Těšíně.

10. Za chotěbuzským člověkem

Přijďte v neděli do Archeoparku v Chotěbuzi a vydejte se za… chotěbuzským člověkem. Archeopark připravil vzdělávací hru, během které budete pátrat po stopách člověka žijícího v minulosti na hradišti, jehož kosti se zde doopravdy našly.

(pe)

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test