Nevíte, kam o víkendu? Máme pro Vás několik zajímavých tipů:

1.Koncert koled a sakrální hudby

V pátek v katolickém kostele v Českém Těšíne v Masarykových sadech zazní od 18.30 polské, italské a španělské koledy a sakrální skladby. Vystoupí Polský kamerální smíšený pěvecký sbor„Ad Dei Gloriam”.

2.Bal Pod Samolotami

Na ples v Polském domě v Těrlicku zvou v pátek sdružení rodičů místní polské školy a Místní skupina PZKO v Těrlicku-Kostelci. Letos bude mít ples téma „Oscarový galavečer“. Zábava začne v 19 hodin.

3.Gorolski bal pod Godulóm

Na ples v „gorolském“ stylu zve v pátek Místní skupina PZKO v Komorní Lhotce. Zábava začne v 19 hodin v Kulturním domě. Hosté se mohou těšit na kulturní program, živou hudbu, tombolu a další atrakce. 

4.Koncert Przemka Orszulika

V rámci Hudebního salonu kavárna-čítárna Avion zve v pátek na koncert mladého a nadaného zpěváka, frontmana kapely Ampli Fire. Uslyšíte známé skladby a taky vlastní tvorbu Przemka Orszulika, tentokrát za klavírního doprovodu.

5.Filmový večer

Hned dva filmy budete moct zhlédnout v pátek v Dolní Lomné – zážitkové centrum Ursus pořádá od 17.30 Filmový večer. Promítat se budou dva dokumentární filmy: „Natura 2000” a „Přírodní park Moravice”.

6.Bal góralski a oslavy 85. let souboru Koniaków

25. Bal góralski, který každým rokem pořádá Regionální soubor Koniaków, bude tentokrát ve znamení oslav 85 let od vzniku souboru. Na zábavu v lidových krojích soubor zve v sobotu do Dworu Kukuczka w Istebné. K tanci a poslechu zahrají polské, české a slovenské kapely.

7.Ples„W Boguminie na Banhofie”

Místní skupina PZKO ve Skřečoni zve v sobotu na ples s názvem „W Boguminie na Banhofie”. Zábava začne v 19 hodin  v restauraci „U Haladů”. Vystoupí  soubor Suszanie, k tanci bude hrát  DJ Roman Kriš.

8.Tradiční ples v Bystřici

Na ples zvou o víkendu i Poláci z Bystřice. V sobotu Místní Skupina PZKO Bystřice pořádá v Domě PZKO tradiční ples. Vystoupí folklorní soubor Bystrzyca, k tanci zahraje Bogdan Bartnicki. Na hosty bude čekat i chutné občerstvení a tombola.

9.Mince z Chotěbuze

Přijďte si vyrobit vlastní repliku středověké mince. Ražba minci se bude konat v sobotu v Archeoparku v Chotěbuzi, připraveny budou i další vzdělávací a tvůrčí aktivity. Půldenár uherského krále Štěpána I byl objeven během archeologických výzkumů a patří k nejvýznamnějším nálezům na zdejší lokalitě.

10.Cestovatelská přednáška

Moskva a Petrohrad pohledem dvou studentek ze Slezska – to bude téma další z cyklu cestovatelských přednášek v Chatě Ostrý, která proběhne v sobotu od 18 hodin. O cestě do Ruska budou vyprávět Gabriela Jurzykowská a Kamila Matějíčková

(pe)

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test