Blíží se víkend. Co podniknout a kam vyrazit? Prohlédněte si náš seznam deseti zajímavých akci.

1. Vernisáž obrazů Julie Polok

Obrazy mladé umělkyně Julie Polok bude možné až do 29.12. shlédnout v galerii Šíp v Domě s pečovatelskou službou Senior v Bystřici. Vernisáž výstavy proběhne v pátek v 17 hodin.

2. Sněhová královna

Scena Bajka Těšínského Divadla zve v pátek na polskou premiéru Sněhové královny, jedné z nejznámějších pohádek dánského spisovatele H. Ch. Andersena. V páteční odpoledne budou dětí a jejich rodiče sledovat dobrodružství sourozenců Kaje a Gerdy. Začátek v 17 hodin.

3. Koncert tří tenorů

V pátek v polském Ustroni se bude konat výjimečný koncert. V rámci cyklu koncertů Ustrońska jesi muzyczna, v městském kulturním domě Prażakówka vystoupí operní pěvci Bartosz Kuczyk, Miroslaw Niewiadomski a Kordian Kacperski. Začátek v 18 hod.

4. Setkání u příležitosti 70. výročí PZKO

Místní skupiny PZKO Darków, Frysztat, Granice, Henryk, Łąki, Marklowice, Nowe Miasto, Piotrowice, Raj, Stare Miasto a Stonawa pořádají setkání u příležitosti jubilea 70 let PZKO. V sobotu od 16 hodin v Domě Družby v Karviné je naplánován bohatý hudební program a prezentace historie jednotlivých místních skupin, souborů a klubů.

5. Dvojité oslavy

Místní skupina PZKO Czeski Cieszyn-Centrum zve v sobotu do Domu PZKO v Božkově ulici na Dvojíte oslavy. Oslavovat se bude 70 let od vzniku PZKO, pořadatelé také připomenou polský státní svátek Den nezávislostí (výročí 11 listopadu 1918). Na programu jsou klavírní koncert, výstava a prezentace na téma historie Místní skupiny Czeski Cieszyn-Centrum.

6. Milikovské oslavy 70 let PZKO

Další setkání u příležitosti výročí 70 let vzniku PZKO proběhne v Milikově. Místní skupina Milików-Centrum zve v sobotu od 15 hod. do Domu PZKO. Vystoupí dětí místní polské školy a školky, kapela Lipka, amatérské divadlo.

7. Písečanský kobzol

V sobotu odpoledne se určitě zastavte v Písečné. Od 16 hodin v kulturním domě se bude konat kulinářský festival, jehož hlavním hrdinou bude vepřové maso. Pořadatelé připravují soutěž o nejlepší jídlo z vepřového masa, prodej domácích zabijačkových specialit, občerstvení. Jako hudební doprovod zahraje kapela Nowina.

8. Jogafest

Po loňském úspěchu prvního ročníku třineckého jógového festivalu, pokračuje akce i letos.V sobotu od rána na účastníky čekají cvičení, přednášky a doprovodné akce, bude možno také koupit přírodní kosmetiku, doplňky stravy, oblečení, a pochutnat si na raw občerstvení. Akce se koná v základní škole Zátopkových.

9. Halloween v zoo

V sobotu se v ostravské zoologické zahradě uskuteční tradiční oslavy svátku Halloween a v podvečer projde areálem lampionový průvod. Program začne v 11 hod. u výukového centra, kde si budou moci děti vydlabat dýni, dále připraveny budou rovněž halloweenské aktivity a soutěže.

10. Ples všech svátých

V neděli zveme hlavně děti na kluziště v Cieszyně. Od 14.30 se tady bude konat ples všech svátých Holy wins, který pořádá místní Duszpasterstwo Młodzieży. Připravené budou aktivity, soutěže, tance a úkoly na ledě.

(pe)

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test