BOCANOVICE / V neděli 8. října, v rámci nově vzniklého Klubu Fanoušků Bocanovice (Klubu Kibica Boconowice), se konalo první oficiální setkání sportovních fanoušků. Ti se sešli v PZKO v Bocanovicích. Nejednalo se však pouze o místní, ale i fandy z Milíkova, Jablunkova, Písku, Písečné nebo Dolní a Horní Lomné. Všichni měli společný cíl – fandit polskému fotbalovému týmu v bojích o postup na fotbalové mistrovství světa, které se příští rok bude konat v Rusku.  

S nápadem Klubu Fanoušků přišel předseda bocanovické MS PZKO Marek Słowiaczek. Přiznal, že nápad vznikl spontánně před rokem, kdy se ke společnému fandění polskému družstvu na evropském fotbalovém šampionátu sešlo několik fotbalových nadšenců. Zjistili, že je to dobrá příležitost nejen ke společným setkáním, ale i k šíření popularity polského sportu. V důsledku vznikl Klub Fanoušků, který finančně podpořil Fundusz Rozwoju Zaolzia.

Atmosféra na prvním oficiálním setkání byla skvostná. Fandili jak muži, tak ženy, které před začátkem zápasu stačily pro všechny připravit i něco na zub. Polským fotbalistům se dařilo, vyhráli a postoupili. Pohled na děti, které spolu s rodiči skandovaly „Polsko – Dě-ku-je-me!“ byl k nezaplacení.

Nutno dodat, že Klub fanoušků nemá v plánu pouze pasivní sportovní aktivity jako fandění, ale samozřejmě i aktivní formy trávení volného času.

Izabela Wałaska/tnj

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test