BYSTŘICE / Výstavy pořádané Kluby žen MS PZKO se vždy těší velkým zájmem. Nejinak tomu bylo v Bystřici, kde se v říjnu v Domě PZKO konala výstava prezentující rukodělné dovednosti dam.

Vystavené práce byly vyrobené mnoha různými technikami. Své rukodělné počiny prezentovaly jak starší, tak mladší členky Klubu žen. Mezi exponáty se našly i vyšívané ubrusy, které občas můžeme vidět ještě na stolech u našich babiček.

Ukázalo se, že mladší členky klubu holdují jiné technice nežli výšivka, konkrétně patchworku, a své rukodělné počiny prezentovaly v „patchworkovém koutku“.

Vedle exponátů vyrobených dámami byly vystavené práce řezbáře Jerzeho Wawrosze. – Dřevo nás provází po celý život. Práce se dřevem mě fascinovala odjakživa, čas jsem si našel až v důchodu – přiznal Wawrosz.

Na výstavu se přišly podívat samozřejmě i členky dalších Klubů žen, a to nejen z okolí, ale i z odlehlejších koutů jako Bukovec či Bludovice.

Na výstavě byly vystavené i práce dětí ze školní družiny, k prodeji pak byly perníčky od Dagmar Lachmanové, která je držitelkou certifikátu regionální značky Gorolsko Swoboda.

AS/tnj

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test