Následující víkend bude doslova nabitý akcemi. Rozhodně bude z čeho vybírat:

1. Česko-polský diskusní salon

Paralympijský vrhač Janusz Rokicki a lukostřelec David Drahonínský budou v pátek hosty kavárny a čítárny Avion. V rámci cyklu Bez stereotypů. Češi a Poláci o sobě navzájem, budou vyprávět o svých cestách pro medaile a jak vypadá sportovní svět handicapovaných. Začátek v 17 hodin.

2. Čokoládový festival

Od pátku do neděle se můžete těšit na čokomlsání. V Ostravě se totiž bude konat Čokoládový festival. V pátek od 14 hodin na výstavišti Černá louka, v sobotu a neděli od 10 hod na programu jsou degustace, čokoládové workshopy, zábavný program, výstava historie čokolády, vaření s čokoládou, stánkový prodej.

3. Výstava ovoce a zeleniny

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Jablunkově pořádá mezinárodní výstavu ovoce a zeleniny. Výstavu můžete navštívit od pátku do neděle v prostorách Klubu Zahrádkář v Jablunkově. Možnost zakoupení květin, ovoce i zeleniny.

4. Oslavy výročí 70 let PZKO

Výročí 70 let PZKO bude v sobotu slavit několik Místních skupin PZKO. Místní skupiny Hnojník a Střítěž pořádají koncert v kulturním Domě ve Střítěží (od 15.30 vystpupení dětí polské školy, pěvecký sbor Lira, „Śląskie Bajery”, „Blaf”).

Polácí z Navsí zvou v 16.00 do Domu PZKO (Melodyjki, Melodia, divadelní kroužek Starzi młodzi, prezentace fotografii).

Místní skupina Havířov-Šumbark chystá jubilejní odpoledné v místním kulturním domě (děti polské školy, pěvecký sbor Zaolzie, Rychwałdzianie, Oldrzychowice, Old Boys Band).

5. Zabijačka ve Fryštatu

V sobotu v Domě PZKO ve Fryštátu budete mít příležitost ochutnat zabijačkové speciality. Místní skupina PZKO zve od 17 hodin na tradiční zabijačku. Nakoupit zabijačkové dobroty můžete dopoledne před zahájením akce. Odpoledne bude kromě ochutnávky připraven i hudební program – vystoupí folklorní soubory, večer se bude konat diskotéka.

6. Výstava Co potrafią zręczne ręce

Šikovné ženy z Klubu Kobiet Místní skupiny PZKO v Bystřici pořádají výstavu svých výrobků. O tom, co všechno dokážou vyrobit, se můžete přesvědčit v sobotu od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 17. Nebude chybět chutné pohoštění.

7. Pod dyktando kalendarza

Velmi aktivní bude tento víkend také Klub Kobiet Místní skupiny PZKO v Olbrachticích. Klub zve na dvoudenní výstavu s názvem Pod dyktando kalendarza, v sobotu a neděli od 9 do 17 hodin v Domě PZKO.

8. Odpoledne z úsměvem

V sobotu odpoledne Vás pobaví herci z Místní skupiny PZKO Dolní Žukov. Od 15.30 v místním kulturním domě vystoupí amatérský divadelní soubor Místní skupiny s krátkými scénky, zahraje kapela Polana, bude připraveno i pohoštění.

9. Pouť sv. Hedviky

Tradiční pouť sv. Hedviky v Mostech u Jablunkova se bude konat po celý víkend. V sobotu a neděli mužete tedy vyrazit do Mostů na mše svátou u příležitosti svátku sv. Hedviky a pak tradiční veselici v centru obce. Pro navštěvníky budou připraveny pouťové atrakce, kolotoče, soutěže, stanky z občerstvením.

10. Hubertova jízda Karvinou

Karviná pořádá první ročník Hubetové jízdy. Slavnostní zahájení včetně stužkování jezdců a fanfár proběhne v sobotu v 11 hodin před zámkem. Odtud se jezdci přesunou do zámeckého parku, kde budou mít diváci možnost se s jezdci potkat. Poslední fází Hubertovy jízdy bude hon na lišku zakončený slavnostní fanfárou a dekorováním vítěze.

11. Ukončení cyklistické sezony Onraszka

Cyklistický klub PTTK Ondraszek zve všechny zájemce na společný výlet v rámci ukončení cyklistické sezony. Sraz v neděli v 9.45 na náměstí v Cieszyně. Dvacetikilometrová trasa povede na Horu Chełm u Goleszowa. Na místě společné opékání parků.

12. Mezinárodní dekáda varhanní, komorní hudby a sborového zpěvu

Pěvecké sbory, komorní tělesa, jednotlivci a další umělci z různých zemí se od 11 října prezentují veřejnosti v rámci XXVIII Mezinárodní dekády varhanní, komorní hudby a sborového zpěvu. Také o nadcházejícím víkendu se můžete zúčastnit koncertů. V pátek a sobotu v kostele na Nivách Motlitba s varhany a pánovou flétnou; Vivaldi: Čtvero ročních dob), v neděli v kostele na Rozvoji (Evokace).

(pe)

Štítky: , , , , , , , , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test