OSTRAVA / Generální konzulát Polska v Ostravě navštívili volejbalisté z Litvy a Ukrajiny. Mladí sportovci se účastní sedmého ročníku turnaje, jehož pořadatelem je sportovní sekce PTTS Beskid Śląski. Finále se odehraje ve sportovní hale v Bystřici.

– Ve sportu už to tak chodí, že někdo musí být lepší, a někdo horší. Chlapci z Ukrajiny se volejbal teprve učí. Sportovci z Litvy se tvrdě brání a finále mají jisté – řekl Henryk Cieślar.

Mladí volejbalisté na Zaolší přijeli poprvé. – Nevěděli jsme, jaké týmy na nás čekají. U nás nemáme tak dobré trenéry, a ne všichni závodníci mají chuť dřít na vítězství – sdělil jeden z účastníků.

Kromě sportu se na setkání s konzulem Januszem Bilskim diskutovalo i o polském školství na Litvě a Ukrajině. Volejbalisté z Ukrajiny se ve škole učí angličtinu a němčinu, s polštinou jim to jde o něco hůře.

– Je to polské gymnázium Konwického u Vilna. Není to velká škola, 140 žáků. Základním sportem je pro nás volejbal – vysvětlil učitel tělocviku Tadeusz Mincewicz z Litvy.

Kromě volejbalových utkání mladí sportovci si našli čas i na výlet po Těšíně a Ostravě. V plánu je i výšlap na hory, v případě nepřízně počasí pak relaxace v bazénu.

Kc/tnj

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test