TŘINEC-OSŮVKY / O víkendu se v městském lesíku na Osůvkách konal první ročník Pohádkové Osůvky. I přes nepřízeň počasí na akci dorazilo 30 malých závodníků, což pořadatelům – Místní skupině PZKO Konská-Osůvky, udělalo opravdu velkou radost, neboť ještě v sobotu dopoledne zrušení akce z důvodu deště bylo velmi blízko.

V rámci Pohádkové Osůvky byly pro děti připravené rozličné atrakce. Jednou z nich byl běh po lesíku na Osůvce. Někteří půl kilometru dlouhou trať běželi sami, jiní v doprovodů rodičů.

Malí závodníci startovali po jednom, každý z nich dostal startovací kartu, do které zapsal jméno a věk. Na startu je doprovázel velký maskot – červený papoušek, a děti byly nadšené.

Na programu měla být i hraná pohádka pro děti, ale z důvodu deštivého počasí představení Scény Lalka Těšínského divadla bylo zrušeno. – Letos nás nějak u našich akcí pod širým nebem provází nepřízeň počasí – přiznal předseda MS PZKO Konská-Osůvky Dawid Szkandera. Nicméně pořadatelé byli spokojení, neboť se akce zúčastnily nejenom místní rodiny, ale i ty z dalších městských částí Třince.

S nápadem akce přišel Marek Mokrosz, který je členem výboru MS PZKO, a který také bavil děti v kostýmu papouška.

– Pohádková Osůvka je způsobem, jak přitáhnout lidi do lesíku a PZKO. Bydlím tady několik let, a pokud člověk nezajde do hospody na pivo, tak nemá moc šancí poznat lidí, kteří tady bydlí. Je to o tom, abychom se lépe poznali, přitáhli tady místní. Prozatím se to daří – vysvětlil Mokrosz a dodal: Pohádková Osůvka je takovým finále pro děti, které tady o prázdninách přicházely na dílničky a vyráběly různé věci.

Pro děti byly připravené atrakce jako jízda na poníku, nafukovací zámek, trampolína či kolo štěstí, kterým točila Sněhurka.

AS/tnj

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test