Na nadcházející víkend pro Vás máme nabídku deseti zajímavých akci:

1. Festival v ulici

V Českém Těšíně až do neděle trvá Festival v ulici. Užijte si zajímavý program přednášek, workshopů a koncertů, a to vše na ulici Střelniční. Přijďte od čtvrtka do neděle do Klubu Dziupla a kavárny Bledý Úsvit, na programu budou mj workshopy, česko-polské knihování, setkání s polským filmem, koncerty, diskuze.

2. Benefice pod modrým těšínským nebem

V rámci benefičního koncertu, který se uskuteční v pátek od 17 hod. na náměstí v Českém Těšíně, se návštěvníkům akce představí Janek Ledecký s kapelou, zpěváci Debbi či Pavel Callta a taky herci Těšínského divadla..Výtěžek podpoří Slezskou diakonii, Charitu a Mateřské centrum Šťastné srdce.

3.„Opowieści gargantuiczne“

Herci Polské sceny Těšínského divadla vystoupí v pátek na náměstí v Cieszyně. Ve 20 hodin předvedou hru „Opowieści gargantuiczne“ na motivy „Gargantui a Pantagruele“ Francoise Rabelais. Volný vstup.

4. Kobzolszoł

Místní skupina PZKO ve Svibici pořádá tradiční akci – svátek brambor Kobzolszoł. Hosté se sejdou v sobotu ve 14 hod. na zahradě domu PZKO. Kromě placků a stryků se můžete těšit na zajímavý program: výstavu obrazů Stanisława Waszka, vystoupení folklorního souboru a rockové skupiny.

5. Cieszyński przekładaniec

Těšínské neziskové organizace zvou v sobotu na festiwal Cieszyński przekładaniec. Na náměstí v Cieszyně, v kulturním domě Dom Narodowy a v Parku Pokoju na návštěvníky čeká pestrý program: koncerty, přednášky, vědomostní kvíz o Těšínském Slezsku, dílny a další atrakce.

6. Loučení s létem v Orlové-Porubě

V sobotu v Orlové-Porubě se budeme loučit s létem. Místní skupina PZKO chystá tradiční akci v zahradě Domu PZKO. Od 14 hodin se můžete těšit na vystoupení skupiny „Niezapominajki” a kapely „Old Boys Band” a také chutné jídlo a příjemnou atmosféru.

7. Jabkový den

Město Jablunkov zve na den plný zábavy a hudby. V sobotu od 15 hodin v parku A. Szpyrce vystoupí mj kapela Bukoń, Cimbálová muzika Friš, Stanley Dixie’s Street Band. Na program je i přehlídka oblečení inspirovaného folklorem, připraven je pestrý doprovodný program.

8. Zavírání pramenů

V sobotu Od 14 hodin v lázeňském parku v Karviné-Hranicích vypukne akce „Zavírání pramenů”. Čeká Vás bohatý program, kde si přijdou na své děti i dospělí. Předvede se Juventus Karvina, vystoupí Kroky Michala Davida, Heidi Janků, Pavel Novák, Roxette revival. Nebudou chybět atrakce pro děti.

9. Svatováclavský hudební festival

10. ročník festivalu pokračuje dalšími koncerty. Na hosty čekají duchovní hudební skvosty v podání předních umělců z domova i ze zahraničí. Koncerty se odehrávají i u nás – v neděli můžete přijít na koncert do evangelického kostela na Nivách, kde vystoupí Janáčkova filharmonie Ostrava.

10. Dny NATO

Dny NATO na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě osloví nejen všechny milovníky letectví, ale také nadšence do bojových technik a v neposlední řadě i rodiče s dětmi. Tato přehlídka, na které se podílí složky IZS a armády, se koná o víkendu v sobotu a neděli. Vstupné je zdarma.

(pe)

 

Štítky: , , , , , , , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test