TORUŇ/ Druhý den Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych je za námi. Nutno říci, že pro Zaolší to byl den plný medailí.

Na stupních vítězů se radovali nejenom nejmladší závodníci, ale i ti o něco starší. Po nedělních závodech má Zaolší 25 medailí, v tom 12 zlatých!

V neděli náš fotbalový tým také zvítězil nad Argentinou 1:0.

Reprezentace Poláků bydlících v České republice, která soutěží pod hlavičkou PTTS Beskid Śląski ten den triumfovala v horské cyklistice. Zlato vybojovali: Kamila Michalska, Stanisław Heczko, Piotr Pasz, Stanisław Glac, Wawrzyniec Fójcik a Rudolf Rucki.

Stříbro dovezou na Zaolší: Renata Linzer, Sebastian Pasz a Michael Linzer.

Z bronzové medaile se radovali:Marek Glac, Zbigniew Jeżowicz a Władysław Czudek.

Z medailí mají také velkou radost děti, které soutěžily v pěti disciplínách. Děti ve věku do 12 let vybojovaly druhé místo (první byla Litva).

Závod s překládáním balonů 10-12 let: 1. Tobiasz Cieślar

Čtyřčlenná štafeta  běh s překážkami: 1. Agata Bořilová, Andrzej Folwarczny, Damian Marcol, Artur Stuchlik