Posbírali jsme několik nápadů, kam vyrazit první srpnový víkend

1. Gorolski Święto

V Jablunkově se budou od pátku do neděle konat gorolské národopisné slavností. V Městském lese vystoupí desítky souborů a kapel z regionu a ze zahraničí. Mezi doprovodné akce patří například open-air výstava k 70. jubileu festivalu, turistický pochod „O Kyrpce Macieja“, přespolní běh „O Dzbanek Mleka“ a další.

2. TKB

Týden Beskydské Kultury, v rámci kterého se koná i Gorolski Święto, pokračuje dalšími akcemi a koncerty. V sobotu se zastavte třeba ve Visle, kde od 18 hod proběhne závěrečný koncert Mezinárodních Folklorních Setkání. V neděli v Živci uvidíte vystoupení vítězných souboru 48. Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

3. Festival draků a dronů

Zajímavá akce se bude tento víkend konat v polském Ustroni. Od pátku do neděle ve středisku Poniwiec na Malé Czantorii bude probíhat Festival draků a dronů. Na programu budou společné vypouštění draků a dronů, celostátní sjezd operátorů dronů, ukázka dronů a rady specialistů, workshopy pro děti.

4. Přebor v ručním kosení

Bukovec zve v pátek na 10. ročník tradičního kosení trávy na nejvýchodnější louce České republiky v přírodní rezervaci Bukovec Olecky. Aby se lépe kosilo, do rytmu zahraje jablunkovská kapela Bukoń. Start v 18 hodin.

5. Festival valašské kultury

V rámci Festivalu valašské kultury muzeum v Visle zve v sobotu na workshopy a přednášky na téma: valašská kultura, dějiny salašnictví v Beskydech, dnešní hospodaření v Karpatech, hudba Karpat. Začátek v 10 hod.

6. Životické „stele“

V  neděli se můžete společně se skupinou cyklistů vydat po stopach náhrobků oběti životické tragédie. Sraz v 8 hod. u nádraží v Havířově-Suché. Cyklisté navštíví místa, kde před 73 lety Němci zavraždili občany Životic a okolních obci. V 10. hod setkání u památníku životické tragédie.

7. Sběratelský bleší trh

Přijďte v neděli na náměstí v Cieszyně, budete mít příležitost koupit si – anebo jen prohlédnout – nejrůznější starožitnosti a staré věci. Těšínský spolek hobbystů tady pořáda tradiční Sběratelský bleší trh. Začátek v 8 hodin ráno.

8. Středověký turnaj v lukostřelbě

V sobotu a neděli se v Archeparku v Chotěbuzi přeneseme do středověku. Po oba dny se tady bude konat Středověky turnáj v lukostřelbě. Zajímavý prográm přpraví Spolek oživené historie Vanir.

(pe)

Štítky: , , , , , , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test