KARVINÁ DARKOV / Jako každým rokem na řece Olze bylo vidět věnečky, neboť se opět konala tradiční akce MS PZKO v Karviné-Darkově. Wianki nad Olzou byly pořádané v sobotu 24. června, a na programu bylo i vystoupení předškoláků z Karviné.

Děti se předvedly v programu Od Beskyd po Balt. Jejich představení vyprávělo o setkání dvou horalek z Bukovce a dvou goralů z Visly, kteří se spolu vydali na procházku právě po Visle.

– Jelikož polský parlament stanovil rok 2017 rokem řeky Visly, tak jsme akci umístili právě do Visly. Bukovec proto, neboť tam naše děti byly loni na výletě – vysvětlila ředitelka mateřské školy Elżbieta Gałuszka.

Pořadatelé připravili nespočet atrakcí. Samozřejmě nechyběla loterie, chutné koláčky a hudba v podání Wiesława Farany a Adama Sikory. Akce se konala v zahradě Domu PZKO a byla dobrou příležitosti k setkání s přáteli.

Večer nastal vhodný čas pro lidový zvyk pouštění věnečků po vodě. Na čele průvodu, který se vydal od Domu PZKO k darkovskému mostu, šly děti a zpívaly známé lidové písničky. Na závěr, při písničce Płyniesz Olzo, byly věnečky dány do vody, aby pluly po řece a hledaly svůj osud.

Kc/tnj

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test