Nevíte, kam vyrazit o víkendu? Máme pro Vás 10 zajímavých tipů.

1. Vozatajské závody

V sobotu se v Dolní Lomné konají vozatajské závody. Na programu budou soutěže jednospřeží, dvojspřeží, čtyřspřeží, rej kočárů, pony dostih, lomňanské derby pro děti, bohatý doprovodný program. Akce začíná v 10 hodin.

2. Hawaii party

V sobotu se určitě zastavte v Bystřici. Integrační setkání Hawaii party zde pořádá Klub mladých PZKO. Akce se spoustou písku a havajských květinových věnců začne v 15 hod. v Parku PZKO. Na programu koncerty, barman show, atrakce pro děti.

3. Staré dobré časy

U příležitosti 150. let Léčebny Darkov pořádá karvinské sanatorium akci Staré dobré časy – Jak se žilo před 100 lety. Přijďte v sobotu na historicky laděné odpoledne v dobových kostýmech, s dobovou hudbou, zábavou, historickými atrakcemi pro malé i velké. Akce začíná ve 14 hod. v lázeňském parku.

4. Bierfest Nýdek

Na tradiční pivní slavnosti Bierfest zve obec Nýdek. V sobotu od 14.30 vystoupí skupiny Blaf, Mistřiňaka, Cafe 80, Suffer age i Kreyson memorial, od 23 hod. bude diskotéka. Po celé odpoledne i večer bohatá nabídka piv.

5. Hledání Chotěslavova pokladu

Kdo v sobotu navštíví Archeopark v Chotěbuzi, může se pokusit najít Chotěslavův poklad. Chotěslav, maskot a pán Archeoparku, nechá účastníky dobrodružné hry sledovat stopy, které po sobě zanechali jeho poddaní, naši předkové.

6. Slezské letní hraní

V Zámeckém pivovaru v Cieszyně proběhne v sobotu koncert Slezské letní hraní v rámci letního turné radia Piekary. Od 15 do 20 hodin zahraji soubory a kapely, repertoár potěší zvlášť milovníky populární, veselé hudby.

7. Dny Jablunkova a jarmark

Jablunkov zve na tradiční oslavy Dny města s bohatým programem pro celou rodinu.V sobotu a neděli se můžete těšit na koncerty, vystoupení, divadlo pro děti, jarmark a další atrakce. V sobotu v 16.15 odstartuje běh pro Jablunkov. V nedělí vystoupí mj. Jablunkovanka, Gorol, Zaolzi a Zaolzioczek.

8. Dny obce Istebné

Na dny obce zve o víkendu také polská Istebna. V sobotu v areálu pod skokanským můstkem na programu budou koncerty, vystoupení, soutěž Nejkrásnější horalka. V neděli koncert Regionálního souboru a kapely Bartka Rybki a další atrakce. Po oba dny od 12 hod lunapark.

9. Umělecké léto u Kossaků

Umělecké léto u Kossaků v Dvoru Kossaků v Górkach Wielkých pokračuje dalšími akcemi a workshopy. Během nadcházejícího víkendu na programu budou mj umělecký workshop portrét a’la Witkacy, setkání Lokální grafické pracovny, letní výměna knih.

10. Den paparazziho

Turistický cyklistický klub Ondraszek PTTK v Cieszyně zve v neděli na cyklistický výlet s názvem Den paparazziho. Sraz v 8 hodin na náměstí v Cieszyně. 40 km dlouhá trasa povede přes Skočov až do Bilská-Bílé, zpáteční cesta 35 km.

(pe)

Štítky: , , , , , , , , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test