HRÁDEK / Letošním radovánkám, které se konaly ve Sluneční škole v Hrádku (Słoneczna Szkoła w Gródku) počasí opravdu nepřálo. Místo slunečního jasu a tepla, které se v posledních letech v době radovánek lilo z nebe, letos se účastníci akce dočkali lijáku.

Radovánek PZŠ, které se konaly v sobotu 17. června, se zúčastnilo zhruba 400 osob, což je opravdu hodně, když vezmeme v potaz, že se ve škole učí 32 žáků a do vedlejší mateřinky chodí 25 dětí. Přitom počasí opravdu nebylo nic moc.

Nakonec se ukázalo, že proudy vody, které padaly z nebe dětem vůbec nepřekážely – ani během programu, ani pak během zábavy.

Děti tančily (rodiče také), hrály fotbal, zábavu si užily i s balonky a bublifukem. Nechyběly i atrakce typické pro radovánky jako například kolo štěstí.

I letos během akce se ředitel školy Kazimierz Cieślar slavnostně rozloučil s žáky páté třídy, kteří ve školní docházce budou pokračovat v okolních školách, neboť hrádecká polská základní škola je školou malotřídní. Zároveň ředitel uvítal i předškoláky, kteří od září už budou sedět ve školních lavicích.

Z hrádecké školy odchází sedm žáků páté třídy, do první třídy přijde pět nových žáků a mateřské škole v novém školním roce přibude devět dětí.

(indi)/tnj

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA
REKLAMA
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test