TŘINEC / V sobotu se na prostranství před školou v Třinci – Terase konaly školní radovánky. V programu se předvedli žáci polské základní školy a děti ze dvou polských mateřinek – z Terasy a z Lyžbic.

Sobotní počasí malým tanečníkům ani trochu nepřálo, museli vystupovat v lijáku. Dětem však nepřízeň počasí nevadila, a jejich vystoupení byly oceněné bouřlivým potleskem dospělých účastníků radovánek.

Sobotní akce byla rovněž příležitostí k rozloučení se. Do důchodů totiž odcházejí dvě učitelky z mateřské školy v Lyžbicích – Anna Szurman a Ewa Pelar.

– Nějak si nedokážu připustit, že to už je opravdu konec. Zůstaly ještě dva týdny, ale také hodně práce a věcí, které je třeba uzavřít. Z jedné strany je mi smutno, že se musím po tolika letech práce rozloučit, z druhé strany jsem ráda, protože mám v plánu konečně dělat věci, na které jsem doposud neměla čas – přiznala vedoucí mateřské školy z ulice SNP v Lyžbicích Anna Szurman, která zde pracovala skoro 40 let.

AS/tnj

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA
REKLAMA
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test