ČESKÝ TĚŠÍN / Na další ročník módní přehlídky Květ moruše (Kwiat Morwy) pozvala ve čtvrtek 8. června do českotěšínského kulturního střediska Střelnice mládež z Polského gymnázia Slowackého.

Akce, s jejímž nápadem přišla v roce 2010 tehdejší studentka gymnázia, dnes Akademie umění (Akademia Sztuk Pięknych) v Katovicích Julia Polok, je nadále natolik atraktivní, že se každým rokem najdou následovníci ochotni přehlídku uspořádat.  

Pořadatelkami té letošní byly Patrycja Kotoska a Magdalena Mrózek, které se přiznaly k tomu, že opravdu udělaly vše proto, aby laťku udržely nadále vysoko, neboť loni tato iniciativa vyhrála pořádanou na Zaolší soutěž Takoví jsme (Tacy Jesteśmy). – Snažily jsme se nejenom dostát této výzvě, ale i přijít s něčím novým – zaznělo ze scény.

O předchozích ročnících Květu moruše seznámil hosty krátký film.

Přehlídku provázeli slovem dva mladí a vtipní mládenci. Na molo modelky prezentovaly nápadité a inspirativní projekty šesti spolužáček z gymnázia. Tentokrát své módní návrhy představily Danuta Franek, Ewa Onderek, Barbara Gaura, Dorota Świder, Magdalena Mrózek a Joanna Santarius.

Danuta Franek prezentovala kolekci z novin, Ewa Onderek znovuzrodila staré látky jako záclony nebo košile, Barbara Gaura se inspirovala zvířaty a malými dětmi, Dorota Świder se zaměřila na americké letní trendy, Magdalena Mrózek nedala dopustit na Coco Chanel a pro Joannu Santarius výzvou byly proužky.

Klima přehlídky se podepsalo i na polštářích, které stejně jako modely byly ušité šestici projektantek. Ty pak předvedly společnou kolekci Vůně Orientu. A právě z těchto modelů jury vybralo dva, které šly do dražby, stejně jako tři polštáře, které vybrali diváci.

Moderátoři vedli dražbu opravdu skvěle, diváci nejenže přihazovali, ale se i dobře bavili.

Výtěžek z módní přehlídky se pořadatelé rozhodli opět věnovat sdružení Nikdy nejsi sám, tentokrát na podporu letního tábora pro postižené děti.

V rámci doprovodné akce byla k vidění výstava obrazů a kreseb Danuty Świder a Agaty Szczotki. Zahrála rovněž skupina Na boso se zpěvačkou Patrycií Kotoskou.

(erpe)/tnj

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA
REKLAMA
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test