OSTRAVA / – Buďte spolu, protože jenom v jednotě je sílá – těmito slovy polská velvyslankyně Grażyna Bernatowicz ukončila svůj projev na recepci v Generálním konzulátu Polska u příležitosti státního svátku Ústavy 3. května.

Polská velvyslankyně se na slavnosti také rozloučila s Poláky žijícími na Zaolší, protože 30. června končí svou diplomatickou misi v Praze. 

– Chtěla jsem vám vyjádřit své hluboké poděkování a úctu plynoucí ze srdce za váš nesmírný přínos a obětavé úsilí,které věnujete polským záležitostem na této zemi – sdělila velvyslankyně a poděkovala všem polským organizacím působícím na Zaolší.

Loučení s velvyslankyní Grażynou Bernatowicz bylo plné emocí. Za její misi, za vše, co pro Poláky žijící v České republice udělala, ji děkovali zástupci nejen těch největších organizací, ale i těch úplně malých.

– Kdysi jsem vám řekla, že tady přijíždím ne kvůli povinnostem, ale z potřeby a potěšení. I nadále tvrdím totéž – dodala velvyslankyně.

Během slavnosti generální konzul Janusz Bilski udělil Magdalenie Ćmiel cenu Srebrne Spinki, jak jsme uvedli zde

Nechyběl i kulturní program, tentokrát v podání herečky polské scény Těšínského divadla Małgorzaty Pikus s hudebním doprovodem. 

(tnj)

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test