Nevíte, kam vyrazit o víkendu? Máme pro Vás několik tipů:

1. Výstava Dariny Krygiel

V pátek odpoledne si udělejte čas a navštivte Dům PZKO v Albrechticích. V 17.00 hodin začne výstava Dariny Krygiel. Společně s umělkyní, která se kromě malby věnuje i zpěvu, vystoupí Milan Vilč.

2. Setkání u památníku

Místní skupina PZKO Třinec – Dolní Líšná pořádá v pátek setkání u památníku obětem II světové války. Sraz v 16.30 u Domu PZKO. Od 17.00 hodin na zahradě Domů PZKO bude připraveno setkání u ohně a opékaní párků.

3. Výstava fotografií Štefana Čičo

Regionální knihovna Karviná pořádá prodejní výstavu velkoformátových fotografií slovenského fotografa Štefana Čičo. Vernisáž proběhne v pátek v 18 hodin v Středisku hudby a umění na Masarykově náměstí. Fotografie bude možné shlédnout aneb koupit do 30 května.

4. Vendryňský vandr

Vydejte se společně se členy PTTS „Beskid Śląski” na 36. Vendryňský Vandr – turistický pochod po obci Vendryně. Prezentace v sobotu od 7.00-10.00 v kulturním domě Czytelnia a DPS Zaolší. Připravený budou 4 trasy pro pěší – nejkratší 6 km, nejdelší 20 km.

5. „Majówka” se Souborem písní a tanců Těšínska J. Marcinkové

Těšínsky Soubor písní a tanců J. Marcinkové zve na tradiční akci „Majówka“. V sobotu od 14 hodin na Zámeckém Vrchu v Cieszyně se můžete těšit na vystoupení souborů a kapel, hodiny tance pro děti i dospělé, atrakce pro děti, občerstvení, grill, těšínské speciality.

6. „Łómniańsko półka”

Příznivci ovocných destilátů si přijdou na své v sobotu v Dolní Lomné. Místní skupina PZKO zve do Domu PZKO na IV. ročník soutěže „Łómniańsko półka”. Začátek v 17 hod. Každý host bude mít příležitost ochutnat všechny soutěžní vzorky. K poslechu zahraje kapela Bukoń.

7. Hutnický den

Tradiční Hutnický den v Třinci proběhne v sobotu od 12.00 hod. ve Werk areně. Na programu kromě vystoupení hudebních skupin (David Koller, Těžkej pokondr, No name a spousta dalších…) budou občerstvení, prezentace historických aut a kol, hasičská show, zábava pro děti, ohňostroj.

8. Máj nad Olzou

Každou květnovou neděli budou v Karviné-Darkově probíhat vystoupení souborů písní a tanců, pěveckých sborů a orchestrů. Koncerty v rámci XXII. Máje nad Olzou začínají vždy v 15 hodin a vstup na ně je zdarma. V neděli 7. května zazpívají členové sdružených pěveckých sborů PZKO z Karviné a představí se tanečníci regionálního souboru Błędowice. Hostem z Polska bude soubor ZPiT Śląsk im. Stanisława Hadyny.

9. Slavností v PZKO v Třanovicích

50 let od otevření a renovace Domu PZKO v Třanovicích budou slavit Poláci z Místní skupiny PZKO. V neděli budou slavnostně otevřený modernizované prostory Domu PZKO. Na programu akce bude vystoupení folklorních souborů a kapel a večerní diskotéka s DJ Bartnickým.

10. A tak se tu żyjymy“

Amatérerské divadlo Místní skupiny PZKO ve Smilovicích zve na představení „A tak se tu żyjymy“. Divadelní skupina předvede představení v neděli v 16 hod. v sále Obecnícho úřádu ve Smilovicích.

(pe)

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test