KARVINÁ / Už za týden, v pondělí 1. května, vystoupí v Lázeňském parku v Karviné-Darkově frýdecko-místecký orchestr Šuba Duba Band. Svým koncertem zahájí Mezinárodní folklórní dny – XXII. „Máj nad Olzou“.

Každou květnovou neděli budou v Karviné-Darkově probíhat vystoupení souborů písní a tanců, pěveckých sborů a orchestrů. Všechny koncerty začínají v 15 hodin a vstup na ně je zdarma.

Nejbohatší nabídka je připravena na neděli 7. května, kdy zazpívají členové sdružených sborů Polského kulturně-osvětového svazu z Karviné a představí se tanečníci regionálního souboru „Błędowice” působícího při Místní skupině Polského kulturně-osvětového svazu v Havířově-Bludovicích. Hostem z Polska bude soubor písní a tanců ZPiT Śląsk im. Stanisława Hadyny.

Tři následující neděle vyplní program Máje nad Olzou hudební tělesa. 14. května vystoupí Dixieland AČR VH Olomouc, zatímco 21. května Darkov přivítá Salonní orchestr z Ostravy. V závěru letošních Mezinárodních folklórních dnů se v neděli 28. května představí Taneční orchestr ZUŠ Bohuslava Martinů z Havířova.

XXII. Máj nad Olzou pořádá Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Karviné-Fryštátě ve spolupráci s Hlavním výborem PZKO, Generálním konzulátem Polské republiky v Ostravě, Statutárním městem Karviná a Lázněmi Darkov. Akci finančně podpořily Ministerstvo kultury ČR a Moravskoslezský kraj.

Máj nad Olzou se letos poprvé bude muset obejít bez svého iniciátora a založitele Józefa Chmiela, který se po dlouhá léta snažil o kvalitní podobu akce. Józef Chmiel zemřel letos v únoru.

Překlad: Pygmalion

Štítky: , , , , , , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test