Zápisy do první třídREGION / Zápisy do první tříd trvají do konce dubna. Některé školy tuto důležitou událost již mají za sebou, další se teprve na ni připravují.  

Některé školy pořádají pro předškoláky a jejich rodiče dny otevřených dveří, během kterých děti i rodiče si mohou školu prohlédnout anebo se zúčastnit ukázkové hodiny.

Den otevřených dveří uspořádala například Polská základní škola Przeczka v Třinci anebo Polská základní škola Szymborské ve Vendryni.

Třináct budoucích prvňáčků a jejich rodičů, kteří nabídku třinecké základní školy využili, se mohlo podívat na hodinu v první třídě, poznat novou metodiku čtení Sfumato anebo nový způsob výuky matematiky podle prof. Hejného.

Budoucí žáky polské třinecké školy doprovázely dvě víly, tedy dvě žákyně osmé třídy. Učitelky zábavnou formou pak zjišťovaly, zda se dítě umí podepsat, zda je pravák či levák, zda umí rozlišovat barvy, písmena, zda umí počítat anebo si zavázat tkaničky. Děti také kreslily svůj autoportrét.

Do prvních tříd se děti již zapsaly v Českém Těšíně, Bludovicích, Ropici, Karviné-Fryštátě, Košařiskách, Bukovci, Mostej u Jablunkova, Dolní Lutyni, Milíkově a v Hnojníku. .

V nejbližších dnes se zápisy budou konat například ve Vendryni (19.4 od 12.00-16.00 hod. a 20.4 od 8.00-14.00 hod.), v Bystřici (19.4. od 8.00-17.00 hod.), v Horní Suché (25.4 od 12.00 do 16.30 hod.), a v Hrádku 20.4. od 8.00-16.00 hod.).

K zápisům je nutný občanský průkaz rodiče a rodný list dítěte. Pokud rodič chce do první třídy zapsat pětileté dítě, musí mít s sebou potvrzení z psychologicko-pedagogické poradny a od dětského lékaře. Stejné dokumenty jsou zapotřebí, pokud rodič předpokládá u svého dítěte odklad školní docházky.

AS/tnj

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA
REKLAMA
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test