Připravili jsme pro Vás několik típů na prodloužený víkend.

1.Talk show Zaolzie potrafi

Přijďte v páteční odpoledne do KASS Střelnice a přesvědčte se, kolik nadaných a zajímavých lidí můžete potkat mezi Poláky na Těšínsku. Hosty letošní edice talk show Zaolzie potrafi budou Jan Czudek, Janina Raclavská, Renata Bilan a Rudolf Moliński. Začátek v 17.00 hodin.

2. Benefiční koncert Václava Neckáře

U příležitosti desátého výročí Centrum sociální pomoci v Třinci se uskuteční v pátek od 17:00 hodin v evangelickém kostele benefiční koncert, na němž vystoupí Václav Neckář s kapelou Bacily a ženský pěvecký sbor Laudate. Výtěžek z koncertu pomůže vylepšit prostory a vybavení v zařízeních organizace.

3. Výstava Anny Jursy

V českotěšínském klubu Bledý úsvit bude možno od pátku shlédnout linoryty z dílny mladé umělkyně Anny Jursy. Zahájení výstavy Paměť v obrazech / obrazy pamięci” v pátek v 18. hodin.

4. Niezapominajki slaví 5 let

Soubor Niezapominajki Místní skupiny PZKO v Havířové zve na koncert u příležitosti 5. výročí obnovení činnosti. Zpěváci z Klubu starszaka vystoupí v pátek od 17 hodin v sale U Szymały v Havířově-Suché.

5. 225 let školství v Bukovci

V Bukovci se slaví 255 let místního školství. K této příležitosti žáci polské školy připravili představení „Mała syrenka“, které předvedou v pátek v 16 hodin v Domě PZKO v Bukovci.

6. Kino na hranici

19. ročník Filmové přehlídky Kino na hranici proběhne od 28. dubna do 3. května 2017 v Cieszyně a Českém Těšíně. Prvním filmem, který uvede letošní přehlídku, budou Lichožrouti – velkofilm pro malé i velké. V dalších dnech uvidíme řádu polských, českých a slovenských filmů – jak letošní a loňské premiéry (Špína, Pírko, PolandJa, Král duchů, Piata loď, Volyň), tak starší filmy.

7. 70 let PZKO v Loukach

Poláci z Karviné-Louk si budou v sobotu připomínat 70 let PZKO. U této příležitosti zvou v 15.30 do místní Hájenky na slavnostní program, během kterého pro hosty vystoupí soubor Ta grupa.

8. Koncert pěveckých sborů

Luterská evangelická církev a.v. v Třinci zve na nedělní koncert pěveckých sboru. Vystoupí: jako host Evangelický církevní pěvecký sbor Dzięgielów pod vedením Anny Stanieczek, a také pěvecké sbory LKEAW z Bystřice a Třince. Začátek v 16 hodin.

9. Pálení čarodějnic

Přijďte upálit čarodějnici společně s hasiči. V neděli v 15 hodin u hasičské zbrojnice ve Vendryni se bude konat pálení čarodějnic. Na programu bude společné zapálení vatry a upálení čarodějnice, doprovodný program pro děti, dílničky, občerstvení, po setmění ohňostroj.

10. Vlastenecký piknik

Místní skupina PZKO Těrlicko-Kostelec zve v pondělí na Vlastenecký piknik. Na programu bude m.j. výstava reprodukcí obrazů Jana Matejki, prezentace a přednáška na téma polská šavle v Polském Domě Żwirki a Wigury, atrakce pro děti, setkání To dobré z Polska.

12. Hodiny gospel s Kenem Burtonem

Ken Burton, světoznámý skladatel, hudebník a dirigent, hvězda TV BBC, přijďte tento víkend do Cieszyna.V Evangelickém kostele na Vyšní Bráně povede v neděli hodiny gospel. V pondělí v 17.00 během slavnostního koncertu gospel bude možné poslechnout si vystoupení účastníků kurzu.

(pe)

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test