HAVÍŘOV / Opravu bazénu Delfínek v havířovské Městské sportovní hale plánuje město zahájit v červnu letošního roku. Výukový bazén pro nejmenší děti čeká celková modernizace. Nový bude nerezový bazén i šatnové zázemí. Město nyní hledá dodavatele stavebních prací.

Bazén, který je primárně určen pro výukové plavání malých dětí, již nevyhovuje současným normám. „Hlavním problémem je hladina vody hluboko pod okrajem bazénu. Malé děti, případně matky s dětmi musí do bazénu vstupovat po žebříku. Díky rekonstrukci budou moci bazén využít také imobilní občané a senioři, což nebylo pro velký rozdíl mezi hladinou a okrajem bazénu doposud možné,“ objasňuje hlavní důvody rekonstrukce náměstek primátorky pro hospodářsky rozvoj Karel Šlachta.

„Možnost využití okrajových hodin bude nabídnuta také sportovním kolektivům a sportovním oddílům v rámci rehabilitace a cvičení. O víkendech bude plavání dostupné veřejnosti, hlavně rodičům s dětmi,“ dodává náměstek Šlachta.

Rekonstrukci chce město zahájit letos v červnu a trvat by měla nejdéle do října letošního roku. Oprava bazénu včetně zázemí vyjde Havířov na zhruba 12 milionů korun.

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA
REKLAMA
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test