V souvislosti se stavbou obchvatu Třince budou muset řidiči a cestující městskou hromadnou dopravou počítat v Oldřichovicích se změnami v dopravě.

Od půlnoci z úterý 7. na středu 8. února dojde k uzavírce silnice III/4681 směrem na Tyru v úseku mezi autobusovou zastávkou Oldřichovice, Na Tyrské a Oldřichovice, penzion. Silniční provoz bude převeden na novou trasu, která povede od kruhového objezdu u čerpací stanice Shell po staveništní komunikaci.

Dopravní omezení se rovněž dotkne vedení autobusové dopravy, neboť autobusové zastávky MHD Na Tyrské a u penzionu ve výše zmíněném uzavřeném úseku nebudou obsluhovány. Pro cestující bude zřízena na staveništní komunikaci náhradní autobusová zastávka Třinec, Oldřichovice, penzion. Přístup pro chodce k náhradní zastávce bude veden po místní komunikaci od penzionu. Aby se lidé k náhradní zastávce pohodlněji dostali, bude od domu Oldřichovice 672 zřízen provizorní koridor se zpevněným povrchem pro pěší a provizorní přechod pro chodce na staveništní komunikaci.

Cestující z uzavřeného úseku budou mít tedy k dispozici na výběr dvě autobusové zastávky, a to:

– zastávku Oldřichovice, Na Tyrské, která je umístěna u silnice I/11,

– náhradní zastávku Třinec, Oldřichovice, penzion.

Docházková vzdálenost od stávající zastávky Oldřichovice, penzion, k náhradní zastávce na staveništní komunikaci činí zhruba 500 m. Stejně daleko je to od stávající zastávky Oldřichovice, penzion, k zastávce Na Tyrské u silnice I/11.

Přístup pro pěší směrem k základní škole bude přes staveniště zajištěn koridorem se zpevněným povrchem vedeným podél uzavíraného úseku silnice do Tyry. Provizorní chodník bude řádně oddělen od staveniště tak, aby se děti bezpečně dostaly do školy. Provoz mateřské školky v Oldřichovicích ze směru od silnice I/11 nebude uzavírkou dotčen.

Uzavírka na silnici III/4681 ve směru na Tyru potrvá podle předpokladů do 30. června 2017.

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test