TŘINEC / Další polský umělec vystavuje své práce v Galerii města Třince. Tentokrát ve výstavních prostorách kulturního domu Trisia jsou k vidění obrazy proděkana ateliéru malby varšavské Akademie výtvarných umění Arkadiusze Karapudy.

Do Třince dovezl výstavu pojmenovanou Všude a nikde, a byla inspirována větou „V Polsku, tedy nikde“, kterou měl říct Alfred Jarry během premiéry své hry Král Ubu v roce 1896.

– Vždy jsem měl sklony k uspořádání světa, reality. Dokonce i moje ranní obrazy, které byly realistické, uspořádávaly prostor – sdělil během vernisáže Arkadiusz Karapuda.

– Snažil jsem se shromáždit ty obrazy, které se vztahuji na problematiku prostoru. Nejedná se o konkrétní místa, které se dají ukázat na mapě, není to konkrétní architektura, jsou to místa v mé hlavě. Doufám, že i v hlavách příjemců se takové místa najdou, a budou moci v těchto obrazech rozpoznat nějaké fragmenty, kterých si všimli v realitě. Jde o to, abychom viděli obrazy, které se vztahují k problematice prostoru, ve kterém žijeme – vysvětloval Karapuda. (tnj)

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test