HAVÍŘOV / Stavební práce na rozšíření havířovského hřbitova probíhají již od října loňského roku. Během února zahájí město Havířov druhou fázi investiční akce, jejíž součástí je stavba zcela nové smuteční síně. Konání smutečních obřadů nebude nijak omezeno.

Vzhledem k technické náročnosti a k vysokým finančním nákladům je stavba rozdělena do čtyř etap. „V loňském roce byly v rámci první fáze úpravy havířovského hřbitova provedeny přípravné práce. Spočívaly v odvodnění stávajících i budoucích prostor hřbitova, vybudování všech potřebných sítí pro novou část a nového oplocení části areálu,“ uvedla Zdena Mayerová, vedoucí odboru komunálních služeb. „V roce 2017 budou dokončeny práce na dlažbě chodníku stávajícího hřbitova, které se kvůli sněhu a mrazu nepodařilo před Vánoci provést,“ doplnila. První část úpravy havířovského hřbitova stála město více než 6 miliónu korun.

Stěžejní část rekonstrukce a rozšíření hřbitova zahájí město již tento měsíc. Během této etapy stavby dojde k samotnému rozšíření kapacity pohřebiště a k výstavbě nové smuteční síně. „Součástí nové dvoupatrové smuteční síně bude prostor pro 100 návštěvníků, kanceláře pro pohřební službu, chladící boxy, přípravna zesnulých, sociální zázemí a čekárna pro pozůstalé,“ upřesnila Mayerová. Provoz stávající smuteční síně nebyl a není po celou dobu stavby přerušen a návštěvníci hřbitova mohou i nadále přes drobná omezení navštěvovat hroby svých blízkých.

Práce na druhé etapě rozšíření hřbitova by měly trvat po celý rok a náklady dosáhnou téměř 50 milionů korun. Celkově vyjde úprava hřbitova město na zhruba 85 miliónů korun.

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test