RYCHVALD / Loňský rok byl pro MS PZKO plný událostí. Svátek Dne žen, Dne Matek, Zahradní slavnosti, vilijovka a výlet do Jeseníků a Zlatých Hor. V sobotu 18. února na Výroční schůzi členové MS nejen shrnuli loňský rok, ale naplánovali také ten letošní. Diskuze se pak týkala účastí v obvodní akci svazu.

Před zahájením schůze Waldemar Wieczorek zazpíval dvě písně od Moniuszky. Sálem se nesly tóny árie Skołuby z opery „Straszny dwór“ a „Kozak“. – Jest to píseň o vojáku, který odchází na vojnu. Ve městě potkává dívku, které dává dopis pro svojí matku – shrnul obsah skladby Wieczorek.

Následně tajemnice MS Halina Gawlas seznámila přítomné s nejdůležitějšími tématy spjatými s rokem 2016. Byly vyjmenovány všechny událostí, jejímiž pořadateli byli členové MS PZKO – Jedinou výdělečnou akcí Skupiny jsou Zahradní slavnosti. Mezi vystupujícími soubory se nejvíce líbily Niezapominajki z Havírova, zejména sólisté – připomněla Halina Gawlas. Poukázala i na problém, který vznikl během přípravy sladkého bufetu. Během pečení koláčů byla totiž vypnuta elektřina, ale i přesto dámám z MS se tuto nepředvídanou situaci podařilo vyřešit.

Kromě kulturní činnosti členové rychvaldského PZKO se snaží neustále modernizovat Dům PZKO. V minulém roce například natřeli osm dveří. Halina Gawlas také zdůraznila velmi dobrou spolupráci s MS PZKO v Dolní Lutyni, dobré vtahy se skupinou Famijlo a Městským úřadem v Rychvaldu.

Následující diskuze se pak týkala obvodní akce, která se bude konat u příležitosti 70 let PZKO.

Kc/tnj

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test