Nevíte, kam vyrazit o víkendu? Máme pro Vás pár tipů:

1. Pololetní prázdniny v zoo

Nějaký tip na pololetní prázdniny? Vezměte děti a vyrazte do ostravské zoo. Na pátek tady chystají akci „Pololetní prázdniny v zoo“. Můžete se těšit na komentované krmení zvířat (šimpanzů, varanů a žralučků), po celý den bude taky otevřeno výukové centrum.

2. Troje ročních období

Obec Bystřice zve v pátek na koncert Ivany Švestkové Dohnalové, první harfistky Filharmonie Brno, členky Ostravské bandy – mezinárodního orchestru zaměřeného na soudobou hudbu. Koncert začne v 18.05 hodin v obřadní síni Obecního úřadu.

3. Ples PZKO ve Stanislovicích

Víkendovou nabídku karnevalových plesů zahájí Poláci ze Stanislovic. Místní skupina PZKO zve v pátek do Domu PZKO na tradiční ples. Na programu bude vystoupení folklorního souboru „Błędowice”, domácí kuchyně, tombola. K tanci zahraje Mash.

4. Preméra v Polské sceně TD

Polská scéna Těšínského divadla zve v sobotu na první premiéru v novém roce. Diváci se mohou těšit na inscenaci Moliérova Lakomce“. Réžie klasického díla světové dramatiky se ujal Bogdan Kokotek, v roli Harpagona, nebo-li lakomce, uvidíme Tomasze Kłaptocze.

5. Výstava Pawła Wałacha

Galerie Těšínského divadla bude hostit obrazy Pawła Wałacha – malíře pocházejícího ze Smilovic, člena Polského Sdružení výtvarných umělců v ČR. Vernisáž výstavy se bude konat v sobotu v 17.00. Výběr z malířské tvorby Wałacha bude ke shlédnutí do 26 února.

6. Ples PZKO v Věřňovicích

Tradiční karnevalový ples PZKO ve Věřňovicích se bude konat v sobotu v Domě PZKO. V programu vystoupí folklorní soubor Suszanie, k tanci bude po celý večer hrát jablunkovská PAJA TEQUILA.

7.Tradični ples v Neborech

Karnevalovou zábavu chystají i neborovští. Místní skupina PZKO a Macierz Szkolna zvou v sobotu na tradiční ples do Domu PZKO. Vystoupí folklorní soubor Oldrzychovice, hosté se můžou těšit i na překvapení během programu. K tanci zahraje M. Bartnicki.

8. Sběratelský bleší trh

Těšínský spolek hobbystů zve na Sběratelský bleší trh. Přijďte v neděli do Národního domu v polském Těšíně, budete mít příležitost koupit si nejrůznější starožitnosti a staré věci. Začátek v 8 hodin ráno.

9. Mezinárodní běh „O Istebniański Bruclik“

Pro lyžaře a milovníky sportu máme zajímavý tip na neděli. V polské Istebne se bude konat 42. ročník Mezinárodního běhu „O Istebniański Bruclik“. Milovníci lyžování budou soupeřit na Kubalonce v několika věkových kategoriích – zúčastnit se mohou jak děti, tak senioři.

10. Prezentace svazku „Biblioteka Tessinensis”

Kongres Poláků v ČR zve v pátek na prezentaci nejnovějšího čísla série „Biblioteka Tessinensis”. Publikaci vydala Książnica Cieszyńska. Dva obsáhlé svazky obsahují protokoly z plenárních zasedání Národní rady knížectví těšínského z let 1918-1920 a také písemností, které byly předmětem jednání. Promoce knihy se bude konat od 17 hodin v konferenčním sálu v sídle KP v Komenského ulici.

(pe)

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test