MOSTY U JABLUNKOVA /  Už 6. ledna vás Gorolské turistické informační centrum v Mostech u Jablunkova pozve na výstavu obrazů nazvanou „Beskidzkie Obrazki”.

Tentokrát zde bude svá díla vystavovat Agnieszka Pawlitko z Cieszyna. Autorka se zabývá uměleckou rukodělnou tvorbou, konkrétně uměleckým háčkováním z těšínského a beskydského regionu, a zároveň uměleckou bižuterií a malířstvím. Tvoří hlavně akrylovou technikou. Oblíbenou tematikou její tvorby je folklór a lidové umění.

Na výstavě budou vystaveny obrazy s regionální tematikou. Uvidíme na ní práce vycházející z folklórních tradic, života goralů, tanců, lidových zvyků a obřadů. Objeví se zde i krajinomalby s beskydskou tematikou. Každý z obrazů vystihuje krásu a rázovitost našeho regionu,” říká autorka.

V informačním centru bude představeno zhruba 25 obrazů vytvořených akrylovou technikou na plátně a plstěných deskách.

Agnieszka Pawlitko je členka Matice Těšínské (Macierz Ziemi Cieszyńskiej) a Svazu polských výtvarných umělců v České republice. Jde o její první výstavu v Mostech u Jablunkova. Svá díla již mnohokrát vystavovala v ČR i v zahraničí.

Překlad: Pygmalion

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test