ČESKÝ TĚŠÍN / Včera odpoledne byla v Těšínském divadle zahájena výstava výtvarných prací studentů Gymnázia s polským jazykem vyučovacím Julia Słowackého v Českém Těšíně. Vernisáže se zúčastnili příbuzní, kamarádi a známí mladých autorů.

Výstava nazvaná „Przenikanie“ (Pronikání), v jejímž rámci se představují studenti a absolventi gymnázia, se v galerii Těšínského divadla koná už poosmé. Námětem letošního ročníku je „nekonečno“. Po slavnostním otevření výstavy debatovali návštěvníci vernisáže o jednotlivých pracích, mezi nimiž se nacházejí kresby a grafické listy, ale i fotografie nebo sochařská díla. Paleta výtvarných technik byla tentokrát velmi pestrá a kreativita mladých umělců mile překvapila nejednoho z návštěvníků vernisáže.

Své práce na výstavě prezentuje více než 20 studentů společně se svým pedagogem Władysławem Kubieniem. Výstavu studentských prací lze v divadelní galerii obdivovat do 29. ledna.

Překlad: Pygmalion

Štítky: , , , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test