„Autodidaktické probouzení a rozvíjení praktických technických znalostí mezi nejširšími vrstvami. To jsou cíle našeho Vydavatelství…“ – čteme v úvodu jedné z knih pro samouky, které vydal těšínský vydavatel Brunon Kotula v meziválečném období.

V sérii Samouczek Techniczny Wydawnictwo popularno-naukowe do začátku 2. světové války se ukázalo více než 130 svazků s tím, že ty nejvíce populární byly opakovaně obnovovány a počet výtisků dosahoval i 5 tisíc kusů.

O dějinách publikací pro samouky vyprávěl Krzysztof Kleczek během posledního loňského setkání v rámci cyklu „Cymelia i osobliwości Książnicy Cieszyńské.”

Na přednášce, která se konala 30. prosince, nijak moc posluchačů nebylo. Ti, které tohoto typu publikace zajímají, a na přednášku se nemohli dostavit, se však mohou do Książnicy vydat a prohlédnout si zmíněné publikace v provozní době instituce. 

Ředitel instituce již nyní zve všechny zájemce na tento rok, ve kterém cyklus „Cymelia i osobliwości Książnicy Cieszyńskiej“ bude pokračovat.
(indi/tnj)

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test