Tradičně již v předvánoční atmosféře proběhlo poslední letošní setkání členů Etnografické sekce Polského kulturně-osvětového svazu v ČR (PZKO). V pátek večer zasedli v konferenčním sále Hlavního výboru PZKO k tradiční vánoční tabuli a nepříliš tradičnímu oplatku.

Je to výrobek slovenského řemeslníka s certifikátem značky Gorolska Swoboda,” oznámil přítomným předseda ES Leszek Richter a poté každému z nich rozdal obrovský kulatý oplatek, který připomínal slezský „oblat”.

Na stole nechyběl tradiční baršč s chutnými pirožky ze zajímavého těsta, z nějž byly upečeny i krokety, a dále bylo možné ochutnat i různé saláty a cukroví. Celou hostinu připravili sami hosté – každý něco přinesl z domova.

Následoval neodmyslitelný zpěv vánočních koled a debaty na etnografická témata. „Nebudu tentokrát předčítat žádné závěrečné zprávy, to si necháme na naši pravidelnou schůzi,” shrnul předseda sekce. (indi)

Překlad: Pygmalion

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test