NÝDEK / O tom, že se ochotnickému divadlu v Nýdku vede dobře, publikum se mohlo přesvědčit v nýdeckém Domě PZKO. 

Herci Divadelního klubu (Klubu Teatralnego), který působí při MS PZKO Nýdek, pozvali na premiéru hry Vražda sexem (Mordercza namiętność). Komedii, kterou pro nýdecké divadlo adaptovala Maria Kajfosz, se divákům hodně líbila, včetně předsedy HV PZKO Jana Ryłki, který se rovněž přijel na hru podívat. Prostě smíchu bylo opravdu hodně. V roli Berniho se představil Tomasz Suszka.

Divadelní klub v Nýdku funguje již 20. let. Herci své první krůčky na jevišti stavěli coby teenageři. Teď mají rodiny, práci, děti. Přesto si však najdou čas, aby alespoň jednou ročně připravili nové představení.

Hrají „klasické“ hry psané v nářečí, nestraní od kabaretu, posledně adaptuji pro své potřeby i hry světové dramaturgie. Hrají v polštině i v nářečí.

Představení se konalo v rámci letos realizovaného přes místní skupinu PZKO projektu Divadlo a poezie v Nýdku (Teatr i poezja w Nydku). Projekt je podpořen Moravskoslezským krajem.

Kdo premiéru nestihl, Vraždu sexem v podání nýdeckého ansámblu bude moci vidět ještě po Novém roce.

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test