KRAKOV / Členové dvou smíšených pěveckých sborů ze Záolší, Collegium Iuvenum a Canticum Novum, strávili uplynulý víkend na VII. Krakovském festivalu adventních a vánočních písní.

Soutěžní vystoupení sborů z našeho regionu proběhla minulou sobotu v krakovském kostele sv. Petra a Pavla. Téhož dne večer oba sbory společně vystoupily na festivalovém galakoncertu nazvaném „Śpiewanie po Zmierzchu” (Zpívaní po setmění).

Včera večer obdrželi sboristé výsledky soutěžního klání. Oba zaolšanské soubory se umístily na stříbrných příčkách, přičemž každý z nich uspěl v jiné kategorii.

Festivalu se zúčastnily amatérské pěvecké sbory z mnoha různých zemí. Do Krakova se sjeli soutěžící z Polska, Chorvatska, Itálie, Lotyšska, Rumunska, Slovenska, Jihoafrické republiky a Maďarska.

„Jde o první společný zájezd obou sborů,” uvedl dirigent Leszek Kalina. Sboristé však již letos v červnu jedno společné vystoupení absolvovali. Spolupráce mezi sboristy různých generací má za cíl motivovat mladší zpěváky ze sboru Collegium Iuvenum, aby pokračovali ve své pěvecké činnosti i v generačně starším obsazení sboru Canticum Novum.

AS

Překlad: Pygmalion

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test