ČESKÝ TĚŠÍN / Zástupci PZKO a regionální značky Gorolsko Swoboda se tento týden setkali se zástupcem Koalice značek horských krajin (Koalicja Marek Ziem Górskich).  Schůzka proběhla v sídle Hlavním výboru PZKO a týkala se společného projektu pro rok 2017 a 2018.

V Hlavním výboru se s starostou Żywce a zároveň předsedou Koalice značek horských krajin Antonim Szlagorem setkal předseda HV PZKO a MS PZKO Jablunov Jan Ryłko, koordinátoři regionální značky Gorolsko Swoboda Leszek Richter a Magdalena Ćmiel a za Vysokou školu podnikání Joanna Pysz-Kurowska.

Cílem setkání bylo navázání intensivnější spolupráce mezi Gorolskou Swobodou (MS PZKO Jablunkov) a Koalici značek horských krajin včetně přípravy společného projektu pro získání dotace z mikroprojektů Euroregionu – Śląsk Cieszyński.

– Cílem společného projektu je propagace Koalice značek horských krajin na polské straně. Na straně české by se aktivity týkaly propagace naší značky. V rámci projektu chtěli bychom rovněž uspořádat několik školení z marketingu pro výrobce a vyměnit se dobrými zkušenostmi – sdělil Leszek Richter.

V plánech je i mezinárodní konference, které by se zúčastnili zástupci regionálních značek z jiných částí Evropy. Samotné regionální značky pak budou propagovány na akcích partnerů – Gorolskim Święcie a galavečeru Soutěže osobností horských krajin (Gala Finałowa Konkursu Osobowość Ziem Górskich).

Začátek realizace projektu je naplánován na polovinu příštího roku. Jedná se o další etapu spolupráce mezi MS PZKO Jablunkov a Koalicí značek horských krajin, která je platformou uskupující podnikatele a samosprávy ze žyvěckého regionu a Podhala

Mikroregion Gorolsko Swoboda nedávno začal rovněž spolupracovat s polsko-česko-slovenským informačním portálem.

AS/tnj

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test