REGION / Naši čtenáři už jistě mají v rukou nejnovější číslo měsíčníku Zwrot, v němž naleznou mj. rozhovor s dirigentkou Mužského pěveckého sboru Gorol Katarzynou Kantor.

Katarzyna Kantor šéfuje souboru, v němž zpívá celkem 40 sboristů. Říká jim „moji gorolé”. V rozhovoru, který poskytla Elżbietě Przyczkové, mimo jiné vzpomíná, jaké emoce ji doprovázely během úplně první zkoušky s Gorolem.

Píšeme také o III. Evropském fóru polskojazyčných zahraničních médií, jehož se mimo jiné zúčastnili i členové naší redakce.

Obšírně informujeme o mezinárodní konferenci nazvané „Záolší jako mnohonárodnostní historicko-kulturní region. Zkušenosti ze soužití a výzvy pro budoucnost”, která se uskutečnila ve dnech 28. – 29. října na Univerzitě kardinála Wyszyńského ve Varšavě.

Emilia Świder píše o Marianovi Mendrokovi, žákovi osmé třídy ZŠ s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně, mezi jehož zájmy patří modelářství kosmických lodí. Na svém kontě má tento mladý muž již první úspěch – získal totiž titul týmového mistra světa.

Také vám nabízíme čtení o tom, jak vznikal film „Babi”. Snímek záolšanských filmařů vypráví o vzájemném vztahu mezi babičkou a vnukem.

Józef Wierzgoń shrnuje na stránkách nového čísla našeho časopisu dění na nedávném Festivalu varhanní hudby Karvinské varhany.

Doporučujeme vám ke čtení i obsáhlou reportáž z Melpomen – tj. přehlídky amatérských divadelních souborů.

V novém čísle navíc zveřejňujeme první část analýzy tvorby Wiesława Adama Bergera.

Píšeme mj. i o jubileu souboru „Dziecka ze Stonawy”, o výstavě pojednávající o historii školy v Oldřichovicích, o Podzimním koncertě ve Stříteži, o oslavách výročí založení smíšeného pěveckého sboru Zgoda a také o mnoha dalších akcích v našem regionu.

Měsíčník Zwrot si lze koupit v sekretariátu redakce (Střelniční 28, Český Těšín). Objednávky předplatného našeho měsíčníku a žádosti o jednotlivé remitendní výtisky směřujte na emailovou adresu info@zwrot.cz. 

Předplatné můžete rovněž pořídit svým blízkým jako dárek – naše redakce pro Vás připravuje dárkový kupón.

Měsíčník zakoupíte rovněž v Knihkupectví a klubu polské literatury (Čapkova 7, Český Těšín), v Třinci (trafika u autobusového nádraží vedle lékárny Dr. MAX), v Bystřici (trafika vedle Tesca), v Hrádku (prodejna domácích potřeb) a v Jablunkově (trafika na náměstí a trafika u radnice – Dukelská 135).

V Karviné časopis si lze pořídit v trafice Chris (tř. Osvobození, Karviná 6) a v trafice u parku (Poštovní 11, Karviná 1).

Elektronickou verzi měsíčníku Zwrot v propagační ceně 20 Kč naleznete zde.

Překlad: Pygmalion

Štítky: , , , , , , , , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test