TŘINEC / Již tradičně na závěr roku zval na koncert Polský pěvecký sbor Hutnik. Povánoční koncerty se tak pro milovníky hudby staly příjemným rozptýlením mezi Vánocemi a Novým rokem.Hostem letošního koncertu byl Smíšený sbor Echo ze Zebrzydowic, který funguje v Obecním kulturním středisku v Zebrzydowicích. – Začali jsme spolupracovat před dvěma lety, na festivalu Gaude Cantem v Bielsku-Bialé. Je to náš první společný koncert – informovala předsedkyně sboru Anna Kornuta.

V roli dirigenta se předvedla dirigenta Anna Ostrowska z Bielska-Bialé. Dirigent sboru Cezary Drzewiecki kvůli nemoci byl přítomen pouze jako divák.

Hutník zazpíval skladby J.S. Bacha, Józefa Świdra, Feliksa Nowowiejského, koledy, a také známé Hallelujah L. Cohena. Sbor Echo, který dirigovala Jadwiga Sikora, dopřál posluchačům mj. Ave Maria Václava Ptáčka, Mazurek F-dur F. Chopina a polské koledy. Jako hudební doprovod pro sbor Hutnik vystoupil Michał Duźniak, pro sbor Echo Paweł Seligman.

Oba sbory se rozloučily s posluchači společným podáním skladby Aleluja J. Świdra a koledou Gdy się Chrystus rodzi.

V minulých létech na Svátečních koncertech jako hosté vystoupily např. sbory Lira z Darkova, Hejnał z Mazańcowic, Harfa z Bielska-Bialé, Kysuce z Čadce či Canticorum z Havířova.

V lednu čeká sbor Hutník vystoupení na Festivalu koled, zazpívá také na charitativním koncertu.

AS/tnj

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test