DOLNÍ LÍŠTNÁ / Členové Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu v ČR (MK PZKO) v Dolní Líštné směřují podstatnou část svých aktivit k zástupcům nejmladší generace.

Letos na podzim tak děti mohly strávit noc v místním Domě PZKO v rámci akce „Z książką pod poduszką” (S knížkou pod polštářem), zatímco uplynulou sobotu je členové místní skupiny pro změnu pozvali na Adventní odpoledne.

Pořadatelé akce připravili pro rodiny s dětmi atraktivní program. Nejprve všem účastníkům zazpívaly Agata a Dorota Bartnické a Magdalena Wania. Ale ještě předtím, než na pódium vystoupali Mikuláš a Anděl, aby dětem rozdali dárky, se na něm představili členové dětského divadélka GAPCIO při MK PZKO v Neborech s pohádkovým příběhem o Kocourovi v botách.

Překvapení, kterých se nejmladším divákům toho dne dostalo, však ani poté nebraly konce. V sále Domu PZKO mohli všichni přítomní obdivovat výstavu jesliček. Malované jesličky impozantních rozměrů stály i na venkovním pódiu u Domu PZKO. Jejich autorem je Tadeusz Szkucik.

Překlad: Pygmalion

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test