Víkend proběhne určitě ve znamení blížících se svátku. Podívejte se na naše tipy, kde všude můžete prožít vánoční atmosféru.

1.Třinecké adventní podvečery

Přijďte si zpříjemnit čekání na Vánoce a ochutnejte svařené víno a regionální speciality, při tom si poslehněte skvělou hudbu. Do 22. prosince každý podvečer od 18 hod. na Náměstí Svobody budou hrát třeba pěvecký sbor Hutnik, Lake Malawi, Noemiracles…

2. Koledování na náměstí

Na společné zpívání koled u vánočního stromu na náměstí v Českém Těšíně zvou Místní skupiny PZKO Czeski Cieszyn-Osiedle a Czeski Cieszyn – Centrum a komorní pěvecká skupina TA GRUPA. V pátek od 16. hod náměstí rozezní hlavně polské koledy.

3. Hudební salon

Kavárna a čítárna Avion zve v pátek na koncert v rámci Hudebního salonu.Vokálně-kytarové duo původem z Těšína tentokrát předvede svůj vánoční repertoár. Dagmara Dorda vlastní vysoce emotivní hlas, kterým se pokusí posluchače v tomto zvláštním, vánočním období okouzlit za kytarového doprovodu Michała Kasztury. Začátek v 17. hod.

4. Regionální kalendáře

Přijďte v pátek do Těšínské knihovny v Cieszyně (Książnica Cieszyńska), budete si moct prohlédnout čí koupit některý z regionálních kalendářů na rok 2017. Od 17. hod se tady uskuteční prezentace věnovaná regionálním kalendářům, zúčastní se redaktoři rekordního počtu devíti vydavatelství. K dostání budou třeba Kalendarz Śląski, Kalendarz Ustroński, Ewangelicki, Beskidzki nebo Cieszyński.

5. Navrhni vánoce

Poslední adventní neděli se můžete přijít podívat do Těšína na hrad. Od 11. hodin se tady bude konat akce Navrhni vánoce. Na programu budou společné pečení těšínského cukroví, šití kaprů, výstavy z vánoční tématikou, jarmark a také vyhodnocení soutěže o nejlepší cukroví.

6.Vánoční jarmark

Vánoční atmosféru si můžete vychutnat i v Jablunkově.V neděli od 9 hod. na Marianském náměstí se můžete těšit na bohaté občerstvení, vánoční atmosféru a pestrý program. Vystoupí soubor Rozmarynek, kapely Lipka a Nowina, pěvecky sbor Gorol a další, nebudou chybět i účinkující z Polska.

7. Vánoční koncert

Na Vánoční koncert zve v neděli do evangelického kostela farnost Návsí. Od 16 hod. vystoupí ženský sbor Melodia z Místní skupiny PZKO v Návsí a také jeho host – pěvecký sbor Permoník z Karviné.

8. Adventní koncert

V katolickém kostele v Bukovci zazní v neděli od 14.30 hodin Adventní koncert. Vystoupí: Schola Bukovec, kapela Lipka, Beata Kantorová (sólový zpěv) a Martin Krnáč (sólo na harmoniku). Výtěžek z koncertu bude věnován Charitě Jablunkov.

9. Živý Betlém

Přijďte se v neděli podívat na živý betlém v Mostech u Jablunkova. U dřevěnky na Fojtství bude k vidění  od 14 hod. živá Svatá rodina, živá zvířata, Gorole zahrají koledy a pochutnáte si na pečených kaštanech či svařeném vínu.

(pe)

Štítky: , , , , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test