ČESKÝ TĚŠÍN / Včera opustil brány tiskárny zbrusu nový Slezský kalendář na rok 2017 (Kalendarz Śląski 2017). Dnes od 17 hodin se v kavárně Avion uskuteční jeho slavnostní prezentace.

Kalendář je celobarevný, s brožovanou vazbou. Tentokrát nevychází jako v předchozích letech v tradiční limitované edici – tj. v tvrdé vazbě.

„Řekla jsem si, že tentokrát naše čtenáře překvapíme a místo kalendáře v tvrdé vazbě přidáme ke všem výtiskům jako bonus dětskou omalovánku. Nejnovější kalendář je věnován dětské tématice, takže omalovánka, která prezentuje náš region, je jeho přirozeným doplňkem. Autorem ilustrací je Władysław Szpyrc. Vydání omalovánky bylo možné díky finanční podpoře Třineckých železáren,” dodává redaktorka kalendáře Izabela Kraus-Żur.

Kalendář si zájemci budou moci zakoupit už tuto sobotu a neděli během Jarmarku polské literatury v Domě PZKO v Jablunkově. Od příštího pondělí si jej můžete pořídit i v sekretariátu Hlavního výboru PZKO nebo v redakci našeho měsíčníku.

Slezský kalendář vychází i díky podpoře Generálního konzulátu Polské republiky v Ostravě a Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Překlad: Pygmalion

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test