JABLUNKOV / Včera hned zrána se v Základní škole Henryka Sienkiewicze s polským jazykem vyučovacím v Jablunkově objevily děti ve svátečních šatech. Sjely se sem ze škol v okolí, aby se zúčastnily výběrových kol Recitační soutěže.

Ve vzduchu byla cítit lehká tréma, ale tu rychle rozehnali členové poroty – herci Polské scény Těšínského divadla, kteří malé recitátory uklidňovali a ujišťovali je, že i jim se občas stává, že mají před vystoupením trému a zapomenou text.

V přednesu žáků polských základních škol poté zazněly hlavně verše současných autorů, ale nechyběly také texty Jerzyho Ludwika Kerna nebo Jana Brzechwy. Výběr repertoáru byl většinou velmi pečlivě zvolen, aby vyhovoval věku recitátorů a jejich interpretačním schopnostem.

Dnes se uskuteční další výběrové kolo v Třinci a zítra v Českém Těšíně. Finálové kolo recitační soutěže pořadatelé ze Základní školy Jana Kubiše v Hnojníku naplánovali na 9. prosince.

Překlad: Pygmalion

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test