KARVINÁ / Bytservis je bývalým správcem bytů v Karviné a společnosti patřící městu. Městu se však společnost podařilo prodat, a to za cenu vyšší, než nabízená. Do městské kasy tak přibylo 9,7 mln korun, přičemž odhadní cena byla 8,5 mln korun.

Společnost Bytservis již od roku 2012 nabízela městu pouze minimální služby, administrativní poplatky pro nové sdružení majitelů bytů jsou stejné, jako pro každou jinou komerční firmu obdobného typu.

– Město ve své podstatě není podnikatelským subjektem a nemělo by vlastnit společnosti tohoto typu, proto jsme se rozhodli pro prodej. Správa bytů, které jsou našim majetkem, již od ledna byla přesunuta přímo na magistrát města, a společnost Bytservis jsme nabídli k prodeji. Výsledek pro městkou kasu je jednoznačně kladný – sdělil zástupce primátora města Jan Wolf.

Novým majitelem Bytservisu je společnost INPO se sídlem v Karviné-Fryštátě, nabídla nejvyšší cenu.

Po roce 2012 bylo městu patřilo více než 8500 bytů, dnes je jich zhruba 1400, přičemž 500 z nich je v budovách s byty pro seniory (ty nadále zůstanou v majetku města). K prodeji, který řídí karvinská radnice, je určeno 429 bytů.

 

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test