TŘINEC Kočky, psi, křečci, papoušci a jiní domácí mazlíčci včetně koně se utkali v anketě o nejsympatičtějšího třineckého zvířecího mazlíčka, kterou vyhlásilo město Třinec.

Vítězem ankety vyhlášené odborem životního prostředí a zemědělství třinecké radnice se s nejvyšším počtem hlasů stal kůň Stalone následovaný štěnětem švýcarského ovčáka Faktíkem a kočkou Franceskou.

Ceny v podobě poukázek na krmivo nebo chovatelské potřeby předala majitelkám tří vítězných mazlíčků starostka Věra Palkovská a vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Silvie Cholewiková symbolicky u příležitosti mezinárodního dne zvířat, který celosvětově připadá na 4. říjen.

Sedmnáctiletý kůň Stalone chovatelky Elišky Potůčkové je i přes svou velikost pravým mazlíkem, na nějž jeho majitelka nedá dopustit. Ve svých letech je to už mírný a pohodový kříženec plemen hucul a hafling, který umí být své paní dobrým parťákem. Dříve byl zdatným závodníkem v parkuru a westernových závodech, ale ani dnes se jim nebrání. Na svém hřbetě trpělivý koník také povozil nejedno dítko.

Druhé místo získalo hravé a učenlivé štěně Faustík, které dle slov majitelky už nyní projevuje vlohy ke kynologickému sportu zvanému dogdancing.

Třetí v pořadí kočka Francesca rasy ragdoll je své majitelce milou a věrnou společnicí, která ale vyžaduje patřičnou pozornost a svou paní si dobře hlídá.

V první vítězné pětce nejsympatičtějších mazlíčků se objevilo ještě morče Ťapka a kočka Ennie. Kompletní výsledky ankety najdete na webových stránkách města Třince www.trinecko.cz v odkazu Ankety. (pet)

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test