Marek Grycz, mladý talentovaný pětibojař z Třince se účastní soutěže Fondu Magnesia GO podporující mladé nadějné sportovce. 

Devatenáctiletý Marek chce peníze z Fondu Magnesia GO využít pro svůj trénink – zejména jezdecký výcvik, který je velmi nákladný, pronájem plavecké dráhy v bazénu, fyzioterapii a náklady spojené s šermem.

Markova cesta na vrchol začala sice nenápadně, ale brzy. Rodiče hledali cestu, jak by mohl smysluplně trávit volný čas, a tak už v sedmi letech poprvé vyzkoušel moderní pětiboj. Po pár trénincích bylo jasné, že to byla správná volba. V 10 letech vyhrál mistrovství ČR v kategorii do 11 let.

Další roky byly ve znamení tvrdé dřiny a Marek se postupně zařadil do české špičky. První velký zlom v jeho sportovní kariéře přišel v roce 2013, kde získal stříbro na Mistrovství Evropy v kategorii do 16 let.

Pro Marka můžete hlasovat zde. Můžete každý kalendářní týden dát jednomu ze sportovců jeden svůj hlas. Celkem tak můžete během soutěže rozdělit až 5 hlasů.

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test