ORLOVÁ / Lidé z Orlové se 29. a 30. října zúčastnili jubilea 110 let vysvěcení současné budovy kostela Narození Panny Marie a 550 let presbytáře, které se nacházelo v dávném kostele.

Kostel Narození Panny Marie, který dominuje nad starou Orlovou, byl postaven na místě klášterního kostela na začátku 20. století a vysvěcen 21. října 1906. Je postaven v pseudogotickém slohu a navazuje tak do gotického presbytáře z 1466 roku.

V sobotu dopoledne, v rámci duchovní obnovy, se konaly přednášky na téma: Jaký je můj vztah k církvi? Cítím se jako člen farnosti? Duchovní obnova byla ukončená mší svatou. V odpoledních hodinách byl kostel zpřístupněn k návštěvě.

V neděli slavnostní mši vedl pocházející z Českého Těšína převor břevnovského kláštera p. Piotr Prokop Siostrzonek. Po bohoslužbě se konalo setkání ve farnosti. Pro návštěvníky byly připravené památkové předměty, daly se koupit také orlovské oplátky.

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test