ČESKÝ TĚŠÍN / Včera proběhla v Konferenčním sále „Bajka” Hlavního výboru PZKO (ZG PZKO) první poprázdninová schůze Ženské sekce ZG PZKO.

Hlavním bodem schůze bylo Podzimní setkání Ženské sekce, které proběhne 22. října v Domě PZKO v Bukovci. V programu vystoupí mj. žáci ZŠ s polským jazykem vyučovacím z Bukovce. Účastnice se zapojí i do prohlídky bukoveckého kostelíku a do tvůrčích workshopů, jejichž ústředním tématem budou tentokrát květiny. Dámy budou tvořit květiny z punčoch, krepového papíru a aranžovat kompozice ze suchých květin.

Členky Ženských klubů při jednotlivých místních skupinách PZKO se mohou k účasti přihlásit do 15. října u předsedkyně Sekce paní Władysławy Byrtus.

Dalším bodem schůze Ženské sekce ZG PZKO se stal Kongres žen (Kongres Kobiet), který se uskuteční ve dnech 7.-8. října v Cieszyně a na nějž byly pozvány členky jednotlivých Ženských klubů.

Včera odpoledne byly rovněž podány nominace na vyznamenání a zápisy do Zlaté knihy PZKO. Přítomné dámy také připomněly, že v loňském roce byly vyznamenány státními řády paní Henryka Żabińska a paní Wanda Fusek.

Překlad: Pygmalion

 

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test